به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر وحدتیه : حجت الاسلام دکتر معارفی در شب شهادت حضرت رقیه (س) در جمع عزاداران هیات عشاق الحسین گفت: اربعین حال و هوای عصر ظهور را به تصویر می کشد و کمال عاشورا زمانی است که حضرت مهدی(عج) ظهور می کند.

 

حجت الاسلام دکتر معارفی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه(س)  با اشاره به جریان اسارت اهل بیت علیهم السلام  و ورود آنان به  شام اظهار داشت:حضرت رقیه(س) با شهادتش ،شوق و اشتیاق به امام حسین(ع)  را به عموم مردم نشان داد و این تنها یک رابطه بین یک دختر و پدر نبود بلکه رابطه بین امام و ماموم بود که  حاضر شد وجود خود را فدای امام خود کند و مردم  را متوجه ظلم و ستم یزید و اطرافیانش کند.

 

▪وی ازبعثت پیامبر اکرم(ص)،غدیر خم و روز عاشورا به عنوان هویت های دینی نام برد و افزود:عده ای قصد داشتند در سقیفه  بنی ساعده ،درخت غدیرخم خشک شود اما امام حسین و یارانش با شهادت و ریختن خون خود اجازه  ندادند  پای این درخت خشک شود و این درخت  در هویت دینی دیگر در زمان ظهور امام زمان(عج) به ثمر خواهد رسید و احیای حقی می کند که از اهل بیت گرفته شده است.

 

▪دکتر معارفی افزود:پیاده روی اربعین که در قالب تجمع چند میلیونی صورت می گیرد یک بیانیه عملی را صادر می کند که ما منتظر ظهور حضرت امام زمان (عج)هستیم و این اربعین به عبارتی حال و هوای عصر ظهور را به تصویر می کشد و اعتقاد ما را به ظهور حجت(عج) بیش تر می کند.

 

▪در پایان مراسم ،کریم رمضانی و محسن معارفی با نفس گرم خود در سوگ شهادت حضرت رقیه(س) به مرثیه خوانی پرداختند  و عزاداران حسینی  هم در فراغ دردانه امام حسین(ع) اشک ماتم ریختند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد